Virje 13. Županijska smotra folklora-program

Napisao Mjesni odbor  09, Lip, 2011   Poslano u Arhiva

XIII ŽUPANIJSKA SMOTRA FOLKLORA
VIRJE, SPORTSKA DVORANA O.Š. prof. FRANJO VIKTOR ŠIGNJAR, 13,00 SATI

P R O G R A M

r.br. KUD/program

1.KUD „RUDAR“ GLOGOVAC„NAŠE SELO“-pjesme i plesovi PodravineSolistica : Ivana VlahKoreografija: Zrinka RoksandićGlazbena obrada: Tomislav Cvrtila
2.KUD „PETAR PRERADOVIĆ“ ĐURĐEVAC„NEMA CVEĆA ŠTO SU ĐURĐEVČICE“-pjesme i plesovi ĐurđevcaKoreografija : Kristina Benko-MarkovicaGalzbena obrada:Tomislav Markovica
3.DRUŠTVO IZVORNOG FOLKLORA KOPRIVNIČKI IVANECSplet pjesama, plesova i pjevanih kola Koprivničkog Ivanca-Koračnica Igrajmo se vanjkušeca Stopram sem se oženil Mlada snaša Išla bi v gorice ČardašVoditeljica: Kristina Sanader
4.KUD „GRGUR KARLOVČAN“ KALINOVACVijala se vijalaRendajte seIzvir vodaVudri, vudri
5.KUD “RUDAR“ GLOGOVAC, „TRI SAM DANA MILO LANE „Pjesme i plesovi BilogoreSolisti: Ivana Vlah i Marko DraganićSolista na tradicijskim instrumentima:Zvjezdan DraganićKoreografija:Zrinka RoksandićGlazbena obrada: Tomislav Cvrtila
6.KUD „PETAR PRERADOVIĆ“ ĐURĐEVAC„U PENĐERI CVALA LALA“Pjesme i plesovi bunjevačkih HrvataKoreograf: Stjepan PerkoGlazbena obrada: Kristina Benko Markovica i Tomislav Markovica
7.KUD „FRAN GALOVIĆ“, PETERANECIzvorne pjesme mjesta PeteranecOj kopina trninaMlada snašaSi vu koluČardašPrikaz kako su se nekada zaljubljivali mladi-prvosvibanjski običaj kićenja prozora te do svatovaVoditeljica: Katica Erdec
8.KUD „TOMISLAV“ SVETI IVAN ŽABNO„ LIJEPO TI JE BJELO RUVO“ -splet pjesama i plesova Bilogore Dan prije svadbe vozilo se „ruvo“ mladenke, a dane uoči toga, rođakinje i susjede pomagale bi u kući mladenke pripremiti „ruvo“ za odvoženje uz šale, pjesme i ples.Voditeljica: Mirjana Benko
9.KUD „KOPRIVNICA“ „KAM SE SI JUNAKI Z DOMA OTPRAVLAJO“–pjesme i plesovi vezani uz odlazak mladića u vojsku, iz koprivničke PodravineKoreografija: Nada ŠešićGlazbena obrada: Mihael Kivač, Mirko Tkalčec
10.KULTURNO -PROSVJETNO DRUŠTVO „SELJAČKA SLOGA“ ĐELEKOVEC„ĐELEKOVEC MESTO NA VIDIKU-SPOMENEK F NEDELNO POPOLNE“Splet je napjeva i plesova vezanih za mjesto Đelekovec.Koreografija: Nada Šešić i Mladen LevakGlazbena obrada: Antal Papp
11.KUD „PRUGOVAC“Šta se ono tamo beli-pjesmaZaigralo divno kolo-koloKlopanec-plesČardaš-plesVoditelj: Martin Gašparov
12.HRVATSKO FOLKLORNO DRUŠTVO „SESVEČICE“ PODRAVSKE SESVTESi se venci veno-pjesmaDevet godin tabor bio- šetano koloMatkanje-Uskrsni običajPolka z mrgudaljineČardaš na čošekVoditelj: Josip Cugovčan
13.HRVATSKO PJEVAČKO DRUŠTVO „FERDO RUSAN“ VIRJE„NA KRAJ SELA KOLO IGRA“Pjesme i plesovi Podravine(Lepo naše belo Virje, Na kraj sela kolo igra, Grizlica, Žena ide na gosti, Oj curice šaljiva, Polka Čardaš) Koreografija: Mirjana i Drago ZovkoGlazbena obrada: Darko Gabaj
14.KUD „KRIŽEVCI“„LIJEPO PJEVA VOLAR KOD VOLOVA“Pjesme i plesovi iz okolice ApatovcaKoreografija i glazbena obrada: Josip Šatrak
15.KUD „STARI GRANIČAR“ CIRKVENAPjesme i plesovi Zagorja(Dobar večer gospodari, Jelica kolce vodila, Igrajte nam mužikaši, Oberštajersko, Mesec sveti ober kleti, Pod mostec, Zagorska polka)Koreografija: Marijan JančiGlazbena obrada:Mirko Kovačić
16.KUD „ IVAN VITEZ TRNSKI“ NOVIGRAD PODRAVSKIFOLKLORNA SEKCIJA DELOVIKoreografija „Cvetje moje“-pjesme i plesovi PodravineStručna voditeljica: Đurđica JuratovićVoditelj tamburaške sekcije: Darko PlantićPjesmu i ples uvježbala: Doroteja Juratović
17.KUD „PRIGOREC“ SVETI PETAR OREHOVECSitna kišaDa znaš kume IvaneŠimi polka (ritna migača)
18.KUD „KOPRIVNICA“„NA IVAJE V GORČENI PROŠČEJE“ pjesme i plesovi Međimurja Koreografija: Nada ŠešićGlazbena obrada: Mihael Kivač, Mirko Tkalčec, Tihomir Klauček
19.KULTURNO -PROSVJETNO DRUŠTVO „SELJAČKA SLOGA“ ĐELEKOVEC„KAK SE NEGDA VESELILO MED MURO I DRAVO“Prikaz tradicionalnih pjesama i plesova MeđimurjaKoreografija: Davor CvetanovićGlazbena obrada: Tomislav Bartolin
20.KUD „PRIGORJE“ KRIŽEVCITanci Kalničkog prigorjaTri korakaTancaj, tancaj crni kosCoprnicaTropačaŠimi polka
21.KUD „ZVIRIŠĆE „ ŠEMOVCI Moj se dragi na biciklu voziJa sam crni jaDika diki nabrala đurđica
22.KUD „KRIŽEVCI“-„OJ, SAVICE“ pjesme i plesovi PosavineKoreografija i glazbena obrada: Josip Šatrak
23.HRVATSKO PJEVAČKO DRUŠTVO „FERDO RUSAN“ VIRJE„SUNCE ZA GORU“ –pjesme i plesovi Hrvatskog Zagorja(Sunce za goru, Šroteš, Judin polka, Igrajte nam mužikaši, Špic polka, Šimi polka, Jelica kolce vodila, Drmeš)Koreografija:Mirjana i Drago ZovkoGlazbena obrada: Darko Gabaj
24. KUD „STARI GRANIČAR“ CIRKVENAPjesme i plesovi Bilogore(Tko j za kolo, Slavuj viče, Coprnice, Lijepo ti je plesat tarabana,Tri jabuke tri dunje)Koreografija: Gordana MatunciGlazbena obrada: Mirko Kovačević
25.FOLKLORAN UDRUGA KLOŠTAR PODRAVSKIŠetana kola:Trgala sam jorgovanPređem goruDošlo večePolka

Komentari su zatvoreni.